| mrrRobert a întrebat:

Bună ziua! Am 13 ani și îmi trebuie pașaport pentru o excursie în Franța. Aș vrea să știu dacă pentru pașaport trebuie obligatoriu și buletinul tatălui. Adică este bătut în cuie? El este plecat în străinătate și de asta întreb, mulțumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aprobarea lui si procura la notar si insotitor adult. Nu poti pleca singur din tara.

| mrrRobert explică (pentru darrio2007):

Deci haideți să vă explic mai bine: Azi la școală ne-a spus o doamnă profesoară să facem o excursie în Franța dar ne-a spus că dacă nu avem minim 14 ani și buletin ne trebuie pașaport. Am ajuns acasă și i-am spus mamei dacă mă lasă, a spus că da și eu am întrebat de pașaport iar ea mi-a spus că trebuie buletinul ei și al tatălui meu care este plecat în străinătate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu trebuie buletinul lui ci aprobarea lui.

| mrrRobert explică (pentru sadrian46):

Bună ziua, vă mulțumesc! Îmi puteți da un Facebook pentru a discuta în detaliu dacă doriți? Sau dacă doriți putem și aici.

| sadrian46 a răspuns (pentru mrrRobert):

Este nevoie de o procură, împuternicire de la ambii părinți, ca să ieși neînsoțit de ei afară.