| missakihabara a întrebat:

Am pensie de urmas desi am 20 de ani inca o primesc fiindca imi contunui studiile. Vreau sa lucrez pe perioada veri dar am auzit ca daca inchei un contract de munca pensia imi va fi luata, este adevarat? Rog sa imi raspunda persoanele sigure de raspuns. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Te poti angaja fără probleme. Ai dreptul la pensie de urmaş pe toată durata continuării studiilor, fără a depăşi vârsta de 26 de ani, indiferent de veniturile salariale obţinute.

| missakihabara explică (pentru SergiuBoss11):

Multumesc mult pentru raspuns, am mai cautat informatii dar nu am gasit nimic.

1 răspuns: