| izichiel a întrebat:

Bună ziua...Am vândut un telefon azi cuiva față în față a văzut că merge tot mi-a dat banii și după 10 minute mă sună și îmi spune că îi face probleme și dacă nu îi dau banii se duce la poliție ...are dreptul să îmi facă ăsta? Telefonul mergea când I l-am dat tot, dar după 10 minute m-a sunat și mi-a zis ăsta...UN RĂSPUNS URGENT?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai martori ca i-ai vandut telefonul "pe incercate" si acesta nu avea nici o problema atunci n-are ce face, politia nu se baga in asemenea treburi, nu este inselaciune.
Te-ar putea da in judecata pe cale civila, dar n-ar rezolva nimic, mai ales daca tu ai martori.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! L-a verificat? Sa fie sanatos!

| UnBaiat439 a răspuns:

Man... Nu-l lua inapoi. Poate iti va da vreun fake inapoi si el se alege cu ceva bun pe care-l va vinde mai incolo cu bani buni.

| baiatucufiatu a răspuns:

Daca crezi ca, fara politie nu poate sa dea de tine, nu il baga in seama!
Politia nu il va ajuta cu nimic.
Daca stii ca telefonul avea probleme, te sfatuiesc sa il iei inapoi.