| anonim_4396 a întrebat:

as dori o informatie foarte importanta.doresc ca in vara sa dau la scoala de soferi dar problema este:eu am buletin de Bucuresti dar acum 2 ani m-am mutat in Campina la niste rude.nu mi-am schimbat buletinul deoarece credeam ca intru la facultate in Bucuresti(si nu stateam sa il schimb de 2 ori) si nu s-a intamplat asta..acuma cum trebuie sa fac? sa imi fac un buletin provizoriu pentru Campina ca sa dau? eu vreau sa ma mut in Brasov peste 3 ani si ma gandeam daca merge asa.multumesc.deci ce trebuie facut?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa-ti stabilesti resedinta in Campina (viza de flotant). Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Mergi la primaria municipiului sau orasului unde domiciliezi si le zici ca vrei sa stai o perioada determinata iar cei de la primarie iti vor lipi o hartie pe spatele buletinului cu adresa provizorie asa nefiind necesara schimbarea buletinului.

| DEXTER666 a răspuns:

Cel mai bine mergi si dai examenul de permis in Bucuresti. E mai simplu. Dupa care iti faci viza de flotant in Brasov cand te vei muta acolo.

| Nita_Naomi_1996 a răspuns:

Cred ca da!