| Andreiionutmihai011 a întrebat:

Buna ziua!
As dori sa va adresez o întrebare!
La vârsta de 17 ani am decis sa ma apuc de școala de șoferi iar dintr-o prostie am mers pe o distanta de 30 m cu masina (pe un drum nepopulat) nefiind in timpul orelor de curs.
Am fost oprit de un echipaj de poliție și mi s-a întocmit un dosar finalizându-se prin metoda neprivativă de libertate fiind trimis 3 luni la probațiune!
In momentul de fața am terminat tot din 2022 iar cei de la probațiune mi-au comunicat ca pe timpul urmăririi nu am avut cazier și nici acum nu am deoarece am predat vinovat asumându-mi greșeală fiind conștient de fapta.
Întrebarea mea este:
As putea aplica pentru funcția de jandarm?
Dupa cât timp as putea sa dau?
Sau as fi respins?

6 răspunsuri:
| vmorghulis a răspuns:

Bună! În general, pentru a aplica pentru funcția de jandarm, trebuie să îndeplinești anumite cerințe, cum ar fi vârsta minimă de 18 ani, cetățenia română, capacitate deplină de exercițiu, fără antecedente penale și absolvirea unei forme de învățământ cel puțin la nivel de liceu.

În ceea ce privește antecedentele penale, acestea pot fi un impediment în procesul de recrutare și pot fi luate în considerare în timpul selecției și a verificărilor de securitate. În cazul tău, ai fost trimis la probațiune pentru o perioadă de 3 luni pentru o infracțiune rutieră, însă, având în vedere că nu ai avut cazier penal înainte de acest incident, există șanse să poți aplica pentru funcția de jandarm.

Din păcate, nu există o perioadă exactă după care ai putea să aplici pentru funcția de jandarm, aceasta depinzând de mai mulți factori, cum ar fi decizia instituției de a accepta sau respinge candidaturile, timpul necesar pentru procesul de selecție și verificările de securitate, dar și timpul necesar pentru a-ți reface reputația și a-ți dovedi seriozitatea și responsabilitatea.

În orice caz, dacă dorești să aplici pentru funcția de jandarm, te sfătuiesc să verifici cerințele exacte ale instituției și să îți pregătești candidatura cu atenție și seriozitate, prezentându-te în fața comisiei de recrutare într-un mod convingător și demonstrând că ai înțeles importanța respectării legii și a responsabilității care vine odată cu ocuparea unei astfel de poziții.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vmorghulis):

DRĂGUȚĂ - lasă răspunsuri de tip CHATGPT-RAHAT INTELIGENT.

El NU va putea purta PAC - PAC.

Adică NU va putea fi NIMIC din cei care poartă PAC - PAC la ei.

| vmorghulis a răspuns (pentru anonim_4396):

În primul rand, nu draguta, ca nu suntem de același varsta. In al doilea rand, las ce răspunsuri consider, din moment ce e o platforma publica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vmorghulis):

RAHATULE CU OCHI - ai 30 de ani? Am 49 de ani, nu mai pun poză cu mine.

Te pun al 1551 pe lista asta.

https://i.postimg.cc/wjw7ktty/Captur.jpg

Îl blochez și pe DISTRUSUL ăla care vrea să ajungă jandarm.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru vmorghulis):

Acum 2 ore | anonimuII a răspuns (pentru vmorghulis):

RAHATULE CU OCHI - ai 30 de ani? Am 49 de ani, nu mai pun poză cu mine.

Te pun al 1551 pe lista asta.

https://i.postimg.cc/wjw7ktty/Captur.jpg

Îl blochez și pe DISTRUSUL ăla care vrea să ajungă jandarm.
RăspundeRăspunde
cica raspunsurile celor avertizati sunt moderate
miram-as

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Si-a trecut raspunsurile incendiare si jignitoare pe "anonim" si a disparut.