| RaduCPM a întrebat:

Buna ziua!
Astăzi mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru o perioada de 30 de zile in urma neacordării priorități la trecere de pietoni. Intrebarea mea fiind: daca nu susțin examenul de redobândire, sentința se va mari cu 30 de zile sau examenul de redobândire este doar pentru cei ce doresc reducerea sentinței cu 30 de zile in cazul in care au o suspendare mai mare de 60 de zile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa te prezinti la test, vei reprimi permisul la expirarea termenului de suspendare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era pe celalalt sens pietonu sau pe sensu tau? cate benzi avea drumu pe sens?