| Alexandra68678 a întrebat:

Buna ziua! Azi am depus o cerere (sau cum se numeste) pentru a mi se elibera, de la ANAF, o adeverinta de venit pentru întreg anul. Am nevoie de aceasta până în data de 20 dar doamna de acolo a spus că doar din data de 23 pot sa o ridic pentru ca sunt foarte ocupati (merg toti oamenii sa scoata acea adeverinta pentru lemne. Mie imi trebuie pentru o bursa sociala de la scoala). Am doar 18 ani si nu stiu cum se procedeaza si nici nu m-am mai gasit in situatia sa am nevoie de ceva de la cei de la ANAF. Se poate face ceva sa primesc acea hartie mai repede? Multumesc anticipat pentru răspunsuri

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incearca sa iti faci cont pe SPV, Spatiu Virtual la Anaf si o poti descarca pe loc.

| Alexandra68678 explică (pentru suntserios):

Serios? mersi mult! o să încerc. direct pe site?

| Alexandra68678 explică (pentru suntserios):

Aparent nu le merge site-ul când vrei să te programezi online pentru un zoom meet ca să îți faci contul… trist.