| anonim_4396 a întrebat:

azi m-am programat la placute pentru înmatriculare și sunt programat tocmai pe 29 octombrie, am înțeles ca pot sa ma duc acolo fara programare si sa fie cu bon de ordine si o sa le iau mai ușor, este adevărat? Niște sfaturi

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Poți sa te duci mai devreme! Doar ca o sa stai la coadă. Hai sa îți spun o șmecherie, eu mi-am înmatriculat mașina aproximativ acum o lună, tot asa, aveam programare dar trebuia sa rezolv mai devreme fiindcă îmi expira asigurarea asa ca am mers acolo de dimineață și m-am pus la coada. Dacă te duci foarte foarte de dimineață s-ar putea sa fie mai liber. Dacă nu reușești sa ajungi acolo cât mai de dimineață, du-te cu o ora sau doua înainte de închidere. Crede-mă este mult., mult mai liber! Sa o stăpânești sănătos și fără incidente!

| Claudiu_Cretu_2002 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Deci pot sa ma fara programare?

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Claudiu_Cretu_2002):

Da, Claudiu. Poți merge.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Claudiu_Cretu_2002):

Sa ai asigurarea făcută pe numele tău nu pe numele fostului proprietar. Poți sa downloadezi de pe site-ul drpciv formularul pentru înmatriculare și sa îl completezi de acasă, asta ca să nu mai stai acolo sa îl completezi. Sa ai copii după fiecare act plus originalele la tine. Numerele preferențiale durează undeva la doua zile iar cele random undeva la 3 zile. Tu mergi cu dosarul pregătit când ai timp și ți-am spus, poți sa intri, nu este o problema. Au prioritate cei ce au programare (pentru ei sunt deschise zece ghișee iar pentru cei fără programare sunt deschise 2-3 ghișee).

| Claudiu_Cretu_2002 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Si merge mai repede fara programare?

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Claudiu_Cretu_2002):

Nu te supăra dar întrebarea respectiva nu o înțeleg. Ți-am specificat în mesajele de mai sus absolut orice detaliu am considerat ca te poate ajuta. Mai mult de atât nu am ce sa îți spun. Bineînțeles că o să scoți numerele mai repede în loc sa te duci abia pe 29 sa depui dosarul! Din momentul în care te duci și depui dosarul, în maxim 3 zile ai numerele!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

90% sanse acum cu pandemia nici sa nu poti intra in cladire fara programare.

| RaduRobertRO a răspuns:

Cum sa te duci mai devreme sa le iei daca esti programat pe 29? Asa s-ar duce toti!