| pelena70 a întrebat:

Bună ziua care este calea legală de a obține declarațiile unor persoane pe care eu le-am reclamat la poliția Buzău? Precizez faptul că nu este dosar penal, poliția întocmiind un referat și atât.Am făcut cerere și mi s-a dat doar o declarație din 5. Pot chema în Contecios IPJ BUZĂU pentru faptul că refuză să-mi dea declarațiile persoanelor incriminate de mine.Aceste declarații îmi sunt necesare într-un dosar penal iar procurorul de caz refuză să anexeze acele declarații.Eu vreau să mă ridic cu pretenții asupra persoanelor întrucât au dat declarații controversate.Mulțumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui de ce ai fost refuzata in privinta celor 4 declaratii.
Poti ataca refuzul printr-o actiune in contencios administrativ, conform L.554/2004, cu md. si compl. ulterioare.

1 răspuns: