| BuGsstormbunny a întrebat:

Daca stau intr-o comuna din zona metropolitana intre celelalte ma pot deplasa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Anexei la Hotararea 24/2020 este permisa deplasarea fara declaratie in interiorul zonei metropolitate, vezi pct.17.

| mgtow a răspuns:

Doar in orasul in care locuiesti te poti misca, pana cand se permite sa iesi

| JicaContra a răspuns:

Daca nu ai magazin de mancare la tine in comuna poti sa te duci in cel mai apropiat oras

| CosminCD a răspuns:

Nu! Doar în localitate te poți deplasa fără declarația imbecilă. Dacă ieși din localitate, ai nevoie de declarație.

| BuGsstormbunny explică (pentru CosminCD):

Pai zice sa nu parasesti zona metropolitana, eu daca sunt in ea, nu înteleg.