| Gabriel91400 a întrebat:

Doresc achizitionarea unei proprietati insa proprietarul nu are stie cum sa obtina un certificat de urbanism.
Nici eu nu le am cu actele, poate cineva sa-mi explice pe indelete si pe inteles, cum si unde trebuie sa te adresezi pentru obtinerea acestui certificat de urbanism?
Care ar fi pasii de urmat?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cel mai bun si mai indicat mergi la un notar, notarul stie f bine ce trebuie, pentru ca el face acte. Daca nu pricepi ceva anume, spui si ala iti explica pe intelesul tau.Acolo ai confirmarea ca vei veni sau vei face ceea ce trebuie.Asta ar trebuie sa faci, notaru iti poate da eventual si ceva sfaturi, unde pui ca nu te costa nimic sa intrebi.