| cristi67 a întrebat:

doresc sa-mi transfer copilul la un liceu in alt judet,ce acte imi sunt necesare, atat din punct de vedere al parintilor, cat si al elevului. sunt transferat in interes de serviciu in alt judet. va multumesc si daca se poate un raspuns cat mai repede

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta am gasit pentru dumneavoastra.
http://www.gandul.info/scoala/cum-ajungeti-de-la-o-scoala-la-alta-958187
Pentru a se transfera de la o şcoală/liceu/clasă/specializare la alta, elevii trebuie să aibă aprobarea directorilor celor două unităţi şi să susţină nişte examene de diferenţă, dacă este cazul. Aceştia vor depune o cerere la şcoala unde doresc să se mute, apoi, în baza acordului dat de director, vor depune o cerere la şcoala de provenienţă, iar după obţinerea acordului se pot muta. La sfârşit, vor depune, la noua şcoală, dosarul cu foaia matricolă, copiile după actele de identitate şi certificatele/diplomele de studii obţinute.
Am copiat asta, dar cititi dvs. tot.