| croissant a întrebat:

Bună ziua, eu lucrez la grădiniță de la începutul lunii septembrie. Concediul de odihna nu am luat niciodată. După un an sa deduc că voi avea 24 de zile libere concediu? Daca le iau acum nu am cum sa am 24 de zile nu?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe ce post lucrezi?

| just4ubr2015 a răspuns:

Concediu restant se poate pierde daca nu se ia la maxim 24 luni de cand nu s-a luat. poti lua concediul restant din 2022 in 2023 fara probleme. de preferat este sa il iei ca nu iti face nimeni statuie la locul de munca.