| YoNuuT a întrebat:

Bună ziua. Gardul din gradina intre vecini cum se pune plasa bordurata la mine sau la vecin? Gardul este facut de mine in totalitate.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal si legal gardul se pune pe linia de hotar sau la intelegerea dintre vecini si ambii trebuie sa contribuie.
Daca l-ai facut singur si vecinul nu a fost de acord cu gardul atunci il poti face pe langa linia de hotar.

| YoNuuT explică (pentru Ioandelasal):

Eu l-am facut singur.

| mi25 a răspuns:

Nu este o prevedere in acest sens. Deoarece l-ai pus tu, pune-l sa arate frumos in partea ta.