| derEinzelgängerWolf a întrebat:

Buna ziua!

In primul rand va rog sa raspundeti doar daca stiti ceva concret si nu doar pentru a va exprima parerea.Multumesc!

Daca am beneficiat de plata facultatii de la stat sa spunem pentru doi ani pe teritoriul Romaniei(cu alte cuvinte am fost la buget la facultate) mai pot aplica pentru acele imprumuturi din Anglia prin care statul iti plateste facultatea, iar mai apoi pe anumite criterii iti trage rate lunare din salariu pentru a recupera banii?

Deci un scurt rezumat la ce am scris: Pot sa aplica pentru imprumut pentru finantarea studilor de la statul britanic, in cazul in care am fost la buget pe teritoriul Romaniei la facultate? Influenteaza cu ceva acest lucru?

Va multumesc si va doresc o zi buna!

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Faptul ca statul Roman ne plateste un rand de studii daca meritam e problema lui interna, UK are cu totul alt sistem, asa ca poti beneficia de orice program din UK.

| Mihaelablabla a răspuns:

Cele doua tari sunt diferite, deci da. Statul roman iti plateste tie facultatea si nu mai trebuie sa dai nimic inapoi. Ca pleci si faci altceva in afara este strict treaba ta!

| derEinzelgängerWolf explică:

Multumesc frumos pentru lamuriri!