| loana25 a întrebat:

In speranta ca pot primi un raspuns sincer si concret, intreb: este nevoie de rovinieta la masina, daca circul pe DN, dar DN-ul este in localitatea de resedinta? Va multumesc anticipat. As aprecia daca ati argumenta raspunsul, eventual printr-un articol din OG.
Fundita si voturi!

3 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

E cam twisted dar in mod normal daca circuli pe bucata cu localitatea atunci nu ar trebui sa fiu vreo problema.

| loana25 explică:

V multumesc pentru raspunsuri, dar un articol din OG imi puteti da, care sa confirme cele spuse? Ideea este ca am luat o amenda rutiera in localitatea de resedinta, pentru ca nu aveam rovinieta si circulam pe DN (DN de la mine din localitate).

| GWR a răspuns:

Daca iesi din localite iti va trebui rovineta, dar daca nu iesi nu iti trebuie. Daca esti in localitate si te oprestea POLITIA vede pe buletin. Fundabig grin