| schajuman1344 a întrebat:

M-am angajat ca asistent manager insa seful imi cere sa fac lucruri nerealizabile, iar unele in afara legii. In contractul meu de munca scrie ca este nedeterminat, insa la (L) Alte Clauze scrie ca perioada de proba este de 90 de zile pentru functii de executie, 120 zile pentru cele de conducere. Asta inseamna ca ma aflu in perioada de proba sau nu? Mentionez ca am inceput contractul din data de 6 ianuarie. Dau funda si voturi.

Răspuns Câştigător
| Nonolita a răspuns:

Contractul este deneterminat, adica nu esti angajat (temporar) pana la o anumita data. Insa, exista o perioada de proba pentru ca sefii sa vada daca esti calificat pentru acel post. Daca nu corespunzi, dupa incheierea perioadei de proba se poate incheia si contractul tau.
Fiind angajat pe 6 ianuarie, inca esti in interiorul perioadei de proba.

| schajuman1344 explică (pentru Nonolita):

Mersi. Luni imi dau demisia. xD

| Nonolita a răspuns (pentru schajuman1344):

Daca asa este cel mai bine pentru tine, fa-o.

4 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Este clar ca esti in proba.dar te poate da afara oricand daca chiar vrea.Altii au inceput razboaie fara motive intemeiate si au ramas in functii.
Daca ai atractie la ciudati si la urmatorul loc de munca o sa fie la fel.

| schajuman1344 explică (pentru Digikey):

Imi incep firma mea. Deja am un potential client. O sa fie bine. happy Mersi mult pentru sprijin. Inseamna enorm pentru mine.