| Simionica_Daniela_1980 a întrebat:

Buna ziua!
M-ati putea ajuta cu un raspuns referitor la un proces de succesiune ce a fost repus pe rol atunci cand asteptam hotararea definitiva avand in vedere ca s-au prezentat la termen toate partile.
Repunerea pe rol cu suspendarea cauzei conform art. 242alin 1... ce inseamna asta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact. Pot fi 2 ipoteze:
-Dosarul s-a repus pe rol deoarece a intervenit o cauza de suspendare din oficiu, ce urmeaza a fi discutata de parti.
-O parte a cerut suspendarea cauzei si urmeaza a fi discutata.
Vezi dosarul sau sa-l vada avocatul (daca ai avocat).

| Simionica_Daniela_1980 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc!
Sa inteleg ca se poate ca una din parti sa se fi razgandit si a cerut sa se repuna pe rol procesul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Simionica_Daniela_1980):

Ti-am spus ca n-am de unde sti exact, poate fi oricare dintre cele 2 ipoteze expuse in primul raspuns.
Daca pe site-ul oficial al instantei nu se indica motivul repunerii atunci va trebui sa te interesezi la instanta.

| Simionica_Daniela_1980 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos!

| Simionica_Daniela_1980 explică:

Mentinez ca s-a stabilit termen peste 6 saptamani pana cand reclamanta sa depuna unele acte care au fost depuse la dosar...