| Chis_Gheorghe_1954 a întrebat:

Ma numesc Ghorghe sunt pensionar si am 66 de ani. Intrebarea mea este urmatoarea: Fiul meu are o casa de vacanta langa Stana de Vale Jud. Bihor pe un teren de 650 m. patrati. Pot sa ma deplasez cu familia la sfarsit de saptamana sa cosim iarba si sa facem alte lucrari de intretinere a gospodariei?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e voie

| baru a răspuns:

Da, ai voie. Fisa sa fie corecta cu data.

| sierra1 a răspuns:

Câți km?

oricum pct 6 prevede exact așa ceva (activități agricole...)

| Chis_Gheorghe_1954 explică (pentru sierra1):

100 de km.

| sierra1 a răspuns (pentru Chis_Gheorghe_1954):

După cum spuneam:

oricum pct 6 prevede exact așa ceva (activități agricole...)

| mihai69 a răspuns:

Da, ai voie să faci activități agricole.

| Chis_Gheorghe_1954 explică (pentru mihai69):

Nu conteaza ca am casa de vacanta la 100 km. de Oradea?

| mihai69 a răspuns (pentru Chis_Gheorghe_1954):

Păi mno... dacă acolo ai ogorul, ce să faci? Să-l lași pârloagă? Oricum, mergi cu mașina, nu intri în contact cu alții, acolo stați doar voi - nu ar trebui să fie probleme.