| Lilianach27 a întrebat:

Buna ziua!
Ma poate ajuta cineva, va rog?
Am revenit din concediu crestere copil recent, de la 1 iulie. Sunt din nou insarcinata si as vrea sa intru in concediu de risc maternal. Cum se calculeaza in cazul acesta indemnizatia de risc maternal? Avand in vedere ca indemnizatia de crestere copil nu este impozitabila, deci nu am avut venit brut.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia expusa baza de calcul o constituie indemnizatia primita pentru cresterea copilului si se primeste 75% din aceasta indemnizatie.