| ioana27cr a întrebat:

Ma pot intoarce la munca daca mai am de efectuat 11 zile de concediu de risc maternal? Sunt anumite proceduri sau pot merge direct la lucru?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti intoarce, bineinteles daca si angajatorul este de acord.

| ioana27cr explică (pentru Ioandelasal):

Da, angajatorul e de acord. Eram curioasă daca sunt obligată să efectuez si cele 11 zile rămase si daca trebuie sa mai instiintez undeva.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ioana27cr):

Nu esti obligata si nu trebuie sa anunti nicaieri, doar angajatorul iti plateste indemnizatia si nu o sa ti-o mai plateasca pe cele 11 zile, o sa-ti plateasca salariul pentru aceasta perioada.