| GabrielCio a întrebat:

Mi-am luat permisul acum 2 saptamani in Romania. Eu de 5 ani locuiesc in Austria si vin doar in vacante in Romania.
Vreau sa va intreb daca am permis Romanesc pot sa conduc in Austria fara probleme(sau in general in strainatate)? Ce obligatii am ca si sofer incepator in Austria?(in Romania Trebuie sa ai semnul incepatorului pe luneta si parbriz).

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti conduce, permisul romanesc este valabil in toate tarile europene.
Pentru obligatiile incepatorului in Austria vezi legislatia rutiera din aceasta tara, oricum trebuie s-o inveti, pentru a nu face greseli.