| anonim_4396 a întrebat:

Salut, locuiesc in Austria si am mers in Romania sa dau de permis acolo, am luat permisul si știu ca trebuie sa il schimb aici in Austria pe cel romanesc in unul austriac dar intrebarea mea e, cat timp am voie sa conduc cu cel romanesc deja am 2 luni si fratemiu a patit acum 2 ani sa ia amenda din cauza asta dar el avea permisul de 4-5 luni deja neschimbat.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la politie si intreaba.

| Țoglă a răspuns:

Întreabă în Austria ce lege au pentru așa ceva.
În Germania știu că după 6 luni și dacă ești rezident trebuie să schimbi permisul cu unul nemțesc. Legal vorbind, că nu prea se leagă ei de tine dacă ai sărit cu o lună/două.