| vos a întrebat:

Nu stiu daca mai este cineva in situatia mea:
In anul 2009 urma sa sustin licenta la Politehnica ( am avut tema de licenta si profesor coordonator), lucru care nu a fost posibil deoarece mai aveam restante, nu am inghetat anul ci pur si simplu am renuntat, presupun ca am fost exmatriculata.
Intrebarea mea este daca ma mai pot reinscrie (au trecut totusi 10 ani ) si sa reiau studiile de unde am ramas?

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Evident va trebui sa iei acele examene pe care nu le-ai luat. Pentru asta va trebui sa te reînscrii la facultate in ultimul an.
La secretariatul facultății vei primi informatii mai clare cu privire la cazul tau.

| vos explică (pentru Lioana):

Multumesc!

| ziftode a răspuns:

Iti doresc din tot sufletul sa nu ai o problema MULT mai naspa
si anume, ca te-au lasat repetenta, dar te-au trecut la cu plata, unde te tin vreo 2-3 ani si apoi te exmatriculeaza, si sa ai o datorie MARE la ei, stiu SIGUR ca Poli face asta, si de ceva vreme, insa nu stiu daca o faceau acum 10 ani, insa in locul tau as sufla in iaurt, si as fi foarte atenta ce semnez, asta cu titul de cel putin

in teorie, hartiile cu asa o datorie iti vin acasa, dar daca nu mai stai acolo, sau ti-au notat adresa gresit, atunci poti sa nu fi vazut nimic

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS chiar nu vreau sa te descurajez, insa am retinut informatia asta despre Poli, mi s-a parut absolut aberanta, asa ca am tinut-o minte, nu vreau sa te sperii, dar fii atenta!

| vos explică (pentru ziftode):

Buna,

Imi este groaza de ce ar putea sa imi auda urechile daca ma duc direct la ei de accea incerc sa ma documentez putin inainte.
Stau la aceeasi adresa si nu am primit nimic de la ei, fiind in an terminal, cu doar 2 sau 3 restante si lucrarea de licenta depusa, am facut fisa de lichidare de la camin si biblioteca, am primit si diploma de BAC inapoi.

| ziftode a răspuns (pentru vos):

Ah, atunci ai facut bine
totusi, cea mai buna solutie e sa dai un telefon mai intai, la secretariat, acolo vorbesti cu o secretara (care sigur le stie pe toate, daca are destula experienta ca secretara acolo), si incerci sa nu iti dai numele, insa ca sa verifice, ce status ai, mai devreme sau mai tarziu o sa trebuiasca sa iti dai si numele