| andrei24074444 a întrebat:

Buna ziua, pot merge cu o copie legalizata a certificatului de nastere la notar pentru o imputernicire de a pleca din tara? Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tu esti minorul care urmeaza sa plece atunci ambii parinti trebuie sa mearga la notarul public, avand actele de identitate ale lor. Pentru tine pot merge doar cu copia legalizata a certificatului de nastere (daca ai sub 14 ani) si a cartii de identitate, daca ai peste 14 ani.
La fel daca tu esti parintele care da declaratia.

| lpavel a răspuns:

NU! Trebuie originalul!