| Hello1216 a întrebat:

Buna ziua.
Preciezez faptul ca traiesc intr-o familie cu un tata violent, abuzator sexual si potential abuzator.
Mi-a abuzat sora verbal in urma cu cativa ani. Precizez faptul ca tatal meu are 100kg, iar eu am 60 de kg.
De fiecare data cand aude un adevar reactioneaza violent.
Uneori este sub influenta alcoolului, ma imobilizeaza si isi roaga ajutorul, mama mea sa solicite organele de politie, apoi ambulana.
Am fost dus a doua oara la psihiatrie unde mi s-a adiminstrat un tratament intens si periculos. Am fost lovit cu pumnii de catre personal pe motiv ca am arfe si nu vreau sa intru repede in clinica (internat la cererea organele de politie). I-am intrebat legea care prevede motivul internarii mele si de ce nu au vrut sa imi raspunda si au devenit agresivi.Cat si la ora actuala ma simt groaznic din cauza pastilelor. In timp ce tatal ma tinea jos facea aluzii la sexualitatea mea.
Sunt fata, dar am vrut sa vad cum judecati. Vreau sa depun 3 plangeri, insa nu mai stiu cum sa o fac si care sunt de fapt procedeele de urmarire penala. Nu mai pot gandi limpede, nu am unde sa dorm, nu ma pot odiihni corespunzator.Deci una pentru persoana care m-a lovit din spital, cat si pentru Doamna doctor, care nu a vrut sa imi dea fisa cu mana stransa de catre personal, 2 pentru oraganele de Politie si 3 pentru tatal meu pentru ca in seara aceea comitea o infractiunea.
A furat bunuri de la o proprietate vecina.
Precizez ca mai am 3 certificate medico legale din care nu a platit niciodata.Va rog. Vreau sa nu mai sufar. Vreau comentarii de la oameni elevati, cu caracter fara fapte penale. AJUTATI-MA, va rog.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai dovezi poti face plangere penala contra celor care te-au abuzat, daca nu te descurci apeleaza la un avocat.
De asemenea poti solicita un ordin de protectie contra tatalui, in baza L.217/2003, pentru prevenirea şi combaterea violenţei domestice, rep.in 2020, cu md. si compl. ulterioare.

| sierra1 a răspuns:

"Am fost dus a doua oara la psihiatre unde mi s-au adiminstrat un tratament intens... Vreau comentarii de la oameni elevati"

cred că medicul ce ți-a prescris tratamentul, e persoana aia "elevată" a cărei părere ar trebui s-o asculți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doctorul nu iti da un tratament degeaba, mai intai te consulta

| Editocroci a răspuns:

Ți-am trimis mesaj privat. L-ai citit?