| ionutdd1 a întrebat:

Recent vecinul meu a schimbat gardul despartitor dintre curtilor noastre, din unul din scandura in unul de ciment, fara sa ma anunte, fara sa-mi ceara acordul sau sa-i dau acordul, iar acum imi cere jumatate din costuri, (contract si negociere la care eu nu am participat). Legea ma obliga sa-i platesc aceste costuri?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca el a schimbat gardul, fara sa se puna de acord cu tine, nu esti obligat sa platesti nimic. De asemenea, daca nu platesti, vecinul este singurul proprietar al gardului.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nici o treaba cu gardul lui. Nu esti obligat sa-i platesti nimic.
Stai linistit.

| Kron5tadt a răspuns:

Din punct de vedere legal, vecinul tau poate sa-si ia gardul nou si sa si-l infiga direct intre buci! Stai relax si nu mai asculta de toti cocalarii.winking