| StefanDrg a întrebat:

Buna ziua TPU. Am fost la semnare contract la un job si pe langa contract si alte documente ce am semnat. A mai fost o foaie cu " persoane aflate in intretinere ". Si la foaia aia m-a pus sa semnez. Si a zis ca o lasa asa goala fara sa scriu nimic. Pentru ca eu nu am persoane in intretinere. Intrebarea mea este, daca m-a pus sa semnez, Dar foaia tipizata a ramas goala necompletata, asta poate sa insemne ca pot ei sa completeze ce vor. Iar foaia e deja semnata de mine. Cu ce ma poate afecta foaia aia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te adecteaza cu nimic. Acel act este pentru cei care au persoane in intretinere si este necesar pentru a calcula deducerea personala, aceasta este mai mare in functie de cate persoane are in intretinere salariatul.

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Daca se incearca asa ceva se numeste fals in inscrisuri si e de caz penal..aditional oti sa le ceri explicatii directe tu fiind direct implicat.

| Vântulalb a răspuns:

Nu te afecteaza. Daca ai avea copii, ai avea si facilitati. Nu te speria, nu ti-o completeaza nimeni.