| danielrosu00 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o problema! vecina de langa apartamentul nostru face videochat la ea in casa! problema mare este ca pe tot timpul noptii auzim numai gemete,tipete, si alte soiuri de sunete! eu si sotia avem o fetita de 6 luni,nici noi nici fetita nu ne odihnim suficient din cauza zgomotului,fetita plange tot timpul pentru ca nu se odihneste suficient.
am chemat politia de cateva ori,i-a dat amenzi pe care domnisoara le.a platit imediat. nu stim ce sa mai facem,suntem disperati! am incercat tot,am vb cu domnisoara,de fiecare data spune ca nu va mai face zgomot. stie cineva ce autoritate poate lua masuri? DNA,ANAF? Si care sunt pasii prin care o pot reclama pe aceasta domnisoara? va rog mult sa ma ajutati! vreau sa imi cresc fetita intr-un cadru armonios, nu cu gemete si tot felul de sunete sexuale.
subliniez ca domnisoara sta in chirie

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puteti incerca s-o dati in judecata, solicitand ca instanta sa pronunte o hotarare de evacuare din apartament, desi nu este sigur ca o sa castigati.
DNA nu are nici o treaba, eventual ANAF poate verifica daca respectiva lucreaza legal, si-a declarat veniturile si plateste contributiile si impozitul pe venituri.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai este o solutie: pe casa scarii, undeva, trebuie sa fie siguranta generala. Seara cand incepe luati-i curentul. Nu va avea curajul sa iasa afara din casa.

| octav005 a răspuns:

Puteti baga superglue pe gaura cheii de la usa intrare.

| KNST a răspuns:

Ori urmati sfatul domnului Ioandelasal, ori faceti uz de o crosa de golf, numarul 7. Uzul se va face furibund si fara martori.

| danielrosu00 explică:

Veniturile domnisoarei nu sunt declarate, din cate am inteles aceasta activitate de videochat este ilegala, de aceea vreau sa o atac pe cale legala, cumva sa i se interzica sa mai faca asta, sau sa se mute. ma gandesc ca doar asa pot scapa de sunetele ei. la ANAF ce pasi trebuie sa urmez ca sa ii pot pune pe urma domnisoarei?