| andrei28743 a întrebat:

un prieten se ocupa cu făcutul firmelor și ma tot bate la cap sa merg eu ca împuternicit sa depun actele pentru un client dea lui ca nu poate merge el și e urgent.Pot Răspunde penal sau civil (sa imi ceara daune ala )dacă actele nu sunt ok? Ajutor va rog.(Pe împuternicire scrie ca trebuie sa merg sa depun și sa ridic actele atât )

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu va fi nici o problema ca depui, ca imputernicit prin procura speciala, actele si nici ca le ridici, nu raspunzi de absolut nimic.

Răspuns utilizator avertizat