| CoMa123 a întrebat:

Tatal meu locuieste in Belgia, iar eu in Romania. El ar vrea sa merg eu si sa depun cerere impreuna cu actele necesare pentru a recupera taxa auto pe doua masini care sunt pe numele lui. Ce fel de imputernicire trebuie facuta, avand in vedere ca el nu e in tara? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este nevoie de o procura speciala prin care te imputerniceste sa depui cererea de recuperare si actele necesare. O poate face la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Belgia si ti-o trimite prin posta.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

E nevoie de o imputernicire mai speciala facuta la ambasada noastra din Belgia.