| Andi67ionescu a întrebat:

Buna ziua
Un vecin depoziteaza gunoiul de grajd si menajer peste gardul meu,de cativa ani, acesta aflandu-se intr-un plan inclinat si darmandu-se chiar daca i-am pus proptele.Am cumparat materiale pentru a construi un alt gard dar imi este imposibil din cauza gunoiului respectiv.Am facut o sesizare la DSP insa,deoarece suntem in Romania,nu mi s—a facut dreptate.A venit cineva in timpul iernii dar,datorita zapezii nu s—au uitat la gard,ci doar a vorbit cu respectivul vecin, constatand ca gunoiul este departe de fereastra casei.Va rog sa imi dati un sfat, cum pot sa rezolv aceasta problema.Va multumesc anticipat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu va intelegeti poti sa-l dai in judecata si sa-i ceri despagubiri pentru gard sau sa fie obligat sa faca gardul pe socoteala lui. Trebuie sa ai probe in sustinerea ta.