| Emanulass a întrebat:

Salutare, o mică informație daca se poate vă rog. Dacă un vecin pune gunoiul (gunoi de grajd) langa gard la el dar în fața porții la mine la care vine mirosul urat și nici ușile nu le pot lăsa deschise, ce se poate face in acest sens?

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

Te duci si vorbesti cu el, daca nici asa nu merge suni la protectia mediului sa vina sa-l inveleasca in ceolofan ca sa fie imobilizat si sa nu mai poata sa faca nimic, asa ceva este inadmisibil, distrugem planeta cu gazele de sera.

| Emanulass explică (pentru 120bulevard):

De vorbit nu ai cu cine cu ei nu se poate vorbi civilizat le spui ceva sar la bătaie, cu bata etc m-am gândit și eu la Garda de mediu dar nu știu dacă o să fac in acest sens dar o sa incerc. mulțumesc!

8 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

De igiena publica se ocupa SANEPID-ul. Faci reclamatie la ei.

Răspuns utilizator avertizat
| 199onur7 a răspuns:

Da iai gunoiul si pune in fata la casa lui sa vedem daca lui ii convine sa miroasa la mort

| Emanulass explică (pentru 199onur7):

Nu pot face asta că, cumva e in ograda in fudul curții lui dar în fața la casa la mine de vorbit cu el nu se poate că nu ai cu cine mam gândit la poliție dar nu știu dacă se poate face ceva sau garda de mediu nu prea cunosc legile

| 199onur7 a răspuns (pentru Emanulass):

Suna la poliție daca nu înțeleg ca omul daca este un mos dinasta mai sucit jale cu ăștia sa mor eu jale stiu cum este