| IIIshaneIII a întrebat:

Am niste vecini nu tocmai romani, care depoziteaza gunoiul menajer in curte fara saci fara nimic il arunca pur si simplu, problema este ca acum este deja gunoi cam 5m3 si nu prea ar avea cum sa il scoata deoarece este in spatele casei lor si au calea de acces in fata casei ingusta, ei nu au contract la gunoi si nu il arunca cand vin cei cu gunoiul, probema e ca mie imi miroase si mi-a venit chiar si un soarece in casa, ce e de facut? Restul vecinilor sunt curati

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheama baietii gunoieri, da-le 50 lei, sa mute gunoiul in fata usii vecinilor needucati.
Filmeaza-le ce mutra vor face vecinii, cand sa iasa din casa si pune filmarea pe Youtube... big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa o reclamatie, poti incepe cu un telefon la politia locala

| LPCTSTR a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine.
Singur soluție este să depui plângere.

| alina2k18 a răspuns:

Depune Plangerewinking si sigur nu sunt doar soricei pe acolo ci si SOBOLANI...

| Doja a răspuns:

Raporteaza la sanepid. Din cauza ne-romanilor ai sanse sa te infectezi tu cu boli.

| bogdan13513513 a răspuns:

Îți zic eu suni la poliție pentru Art. 267 Cod penal Supunerea la rele tratamente deoarece nu este legal așa ceva.Acesti oameni vor primi o amenda sau in cazul in care nu vor amenda închisoare de la 1-5 ani depinde de situație! Mă bucur că te-am ajutat!

| suntserios a răspuns (pentru bogdan13513513):

Stii macar ca inseamna art 267?

"Supunerea la rele tratamente a unei persoane aflate în stare de reţinere, deţinere ori în executarea unei măsuri de siguranţă sau educative,"

ce treaba are asta cu discutia?