| anonim_4396 a întrebat:

va rog frumos sa-mi raspundeti la aceasta intrebare

Am castigat in urma unui proces o suma de bani iar cel ce a pierdut nu vrea sa-mi restituie banii cuveniti in urma acestui proces

Acesta a fost obligat de instanta sa-mi plateasca suma de 5000 de lei

Unde trebuie sa-l reclam sau cum se procedeaza in aceasta situatie?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Te duci cu decizia primita de la tribunal la un executor judecatoresc. Se ocupa el de restul

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa-l reclami nicaieri, doar sa te adresezi unui executor judecatoresc de la domiciliul debitorului (cel obligat la plata), acesta va efectua executarea silita impotriva acestuia.