| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti in legatura cu urm. problema:

Am lucrat pana pe 14.09. 2018 intr-o brutarie, contract pe per. nedeter. timp de 2 ani, salariu minim pe economie. Apoi de pe 17.09. 2018 pana pe 05.02. 2019 intr-o SA, salariu brut 3047 lei.
Februarie am stat acasa si in martie si aprilie am lucrat pe un salariu brut de 2687 lei. Acum sunt angajata cu 4h - 1040 lei.

Sunt insarcinata in 4 luni si intrebarea mea este daca pot beneficia de concediul de crestere a copilului si care ar fi pasii pentru a-l obtine?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti beneficia de concediu si indemnizatie pentru cresterea copilului, avand lucrate cel putin 12 luni din ultimii 2 ani.
Actele necesare si procedura o poti vedea si aici:
http://www.sector5.ro/......-insertie/