| maryiiia a întrebat:

Am si eu o nelamurire... din martie 2008 m am angajat cu salariu minim pe economie pentru 8 ore, din 2009 ianuarie am lucrat 2 ore cu salariu 150ron, iar din iulie 2009 din nou lucrez 8 ore cu minimul pe economie. De cand pot beneficia in aceasta situatie de concediu medical si prenatal.

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Concediu medical poti beneficia oricum cel de maternitate daca cei de la firma au platit pentru tine tot timpul darile la stat e OK ai peste un an si atunci nu vad care ar fi problema.

| bluerose a răspuns:

Oricand.

| maryiiia explică:

Iar in cei doi ani de concediu post-natal, beneficiez de cei 85 la suta din media veniturilor din ultimele 12 luni, daca am lucrat 2 ore? La stat avem platit darile.