| 99NYC a întrebat:

Ma duc maine sa imi inmatriculez masina (permanent) si as vrea numere preferentiale. Am dosarul complet. Trebuie sa platesc ceva taxe pentru numerele preferntiale inainte de a ajunge la ghiseul de inmatriculari sau se platesc acolo? Si inca ceva, unde scriu numarul de inmatriculare pe care il vreau, imi dau ei ceva foaie acolo sau unde le scriu?

Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Taxa pentru placutele de inmatriculare se plateste politistului care va primeste dosarul la DRPCIV si costa 40 lei – numere la rand sau 85 de lei pentru numere preferentiale. - conform bucurestifm.ro | http://bucurestifm.ro/......arie-2017/