| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, vreau sa va pun o întrebare.
Am un prieten care acum 3 ani de zile si 6 luni mai exact a primit o pedeapsa de 4 ani cu suspendare, mai avea 6 luni pana la terminarea primei pedepse, știți cumva sau îmi puteți spune și mie la ce se poate aștepta pentru ca aseară a fost depistat pozitiv la canabis când conducea, nu a făcut accident. Tin sa menționez nu avea ceva la el, pur și simplu a făcut testul și a ieșit pozitiv. Îmi puteți spune dacă la următoarea încadrare pe care o sa o primească sunt calculate lunile de pedeapsa care au ramas plus pedeapsa care urmează ori ii revin toți 4 ani de la început și încadrarea pentru următoarea fapta? Rog seriozitate sunt disperat

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prietenul va executa pedeapsa primita pentru noua infractiune la care se vor adauga cele 6 luni ramase din pedeapsa anterioara.
Se pare ca prietenul nu a invatat nimic din pedeapsa anterioara, asa ca acum va executa pedeapsa in inchisoare.

| darrio2007 a răspuns:

Parca erai tu in aceasta situatie, nu prietenul? Te-ai razgandit asa repede?
Ti-am raspuns la cealalta intrebare.

| Simpatic a răspuns:

Eu sper ca Ciolacu sa inaspreasca controalele iar legea sa devina mai dura, astfel incat toti cei care aveti curaj sau inconstienta sa urcati la volan drogati sa faceti inchisoare nu **** cu suspendare! si sa pierdeti dreptul la a mai conduce pe viata! Precum in tarile deosebite: Suedia, Danemarca etc
Nu ne-am saturat oare de melteni care ne pun viata in pericol!
Ai baut sau te-ai drogat stai frate pe jos fara masina!
Ca sigur nu esti vreo piesa de top si trebuie sa ajungi la un serviciu unde ai 10.000 de angajati!

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca TU nu ai invata nimic din pedeapsa avuta pana acum, asa ca, de data asta se va adauga si pedepasa neterminata de 6 luni la noua infractiune si nu va mai fii cu suspendare, ci cu executare, mai ales ca acum exista in tara scandalul cu drogatul care a omorat cei doi copii... pedepasa poate fii una foarte aspra, pentru consumul de droguri la volan.

In topicul anterior era vorba de tine, nu de prietenul tau!

"Acum 3 ore | Amamamamamamamamamamamamamamaamamamamamamamamama a întrebat:
Bună ziua, știți cumva dacă am o pedeapsa cu suspendare de 4 ani cu și mai am 4 luni pana se termina aceea pedeapsa și am mai luat încă una "

| johnnny123 a răspuns:

"Am un prieten", amuzantă asta.

Ai uitat deja că acum 20 de minute ai scris "am o pedeapsa cu suspendare de 4 ani"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenul acela ești chiar tu. Și normal se va tine cont ca ești persoană cunoscută cu antecedente penale.