| Jointt a întrebat:

In timp ce ma judecam pentru o fapta am facut un accident si am fost acuzat pentru omor din culpa. Intre timp s a terminat primul proces si am primit un an cu suspendare. In mom accidentului am avut 0, 33% alcool in sange. Ce pedeapsa credeti ca boi primii? Avand in vedere si prima fapta credeti ca voi primii cu executare. Familia celui decedat nu declara nimic impotriva mea. Multumesc mult!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent ce declara familia victimei cred ca vei primi cca 2-3 ani, la care se va adauga pedeapsa cu suspendare si va fi cu executarea pedepsei.