| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, știți cumva dacă am o pedeapsa cu suspendare de 4 ani și mai am 4 luni pana se termina acea pedeapsa și am mai luat încă, întreb dacă prima pedeapsa se calculeaza de la început sau se calculeaza în funcție de cât a mai rămas de făcut din ea? Adică 4 luni plus pedeapsa pe care o sa o primesc acum. Ce ma interesează este cum se calcula viitoarea pedeapsa pentru ca îmi este frica sa nu primesc toată pedeapsa de 4 ani, plus următoarea care urmează sa mi se dea.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei face pedeapsa care ti se va da la care se vor adauga cele 4 luni ramase din pedeapsa anterioara.

| darrio2007 a răspuns:

Pedeapsa actuala plus cele 4 luni ramase.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Cu executare. Bine ar fi sa nu mai iesi de acolo.

| Yuoia a răspuns:

Dar nu mai primesti cu suspendare!