| DaltonCastle a întrebat:

Bune seara! Dacă ma angajez la un anumit loc de munca full 1-2 luni pot după aceea (din luna a 2-a sau a 3-a) sa trec la program part-time? Ma refer dacă e legal, nu dacă compania are aceasta disponibilitate.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar numai daca si angajatorul este de acord, nu exista nici o interdictie legala in acest sens.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Compania este te angajează fulltime sau parttime după nevoile ei. Nu există restricție sau reglemetare legală pentru aceasta.

| DaltonCastle explică:

Full-Time*