| AnnaCCC a întrebat:

Bursa sociala de orfan de tata se da la in clasele V-VIII?

Răspuns Câştigător
| irina41099 a răspuns:

Da, se da. Am eu o colega

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista bursa sociala pentru orfan de un parinte, ci numai pentru cel orfan de ambii parinti si pentru cel care indeplineste conditiile prevazute in Anexa nr.1 la HG nr.558/1998. Numai bine!

| AnnaCCC explică (pentru Ioandelasal):

Exista sunt in clasa aIX-a si beneficiez, vroiam sa vad daca la gimnaziu aveam dreptulhappy

| Ioandelasal a răspuns (pentru AnnaCCC):

Daca indeplineai conditiile de acordare pentru bursa sociala trebuia sa-ti dea. Trebuia sa o ceri. Daca n-ai cerut-o nu o mai poti primi acum.m Si repet, nu este bursa pentru orfan de un parinte ci bursa sociala.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orfanului de ambii părinți!
http://www.calificativ.ro/BURSA_DE_STUDIU_VS_BURSA_DE_MERIT-a12673.html
Pa, pa.