| gherbevos a întrebat:

Ca să devii detectiv trebuie neapărat să mergi la academia de poliție? Sau se poate și cu dreptul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi in cadrul politiei trebuie sa faci Facultatea de politie din cadrul Academiei de politie sau sa te prezinti la concursul pentru incadrare din sursa externa.
Pentru detectiv particular poti sa obtii autorizatia si cu facultatea de drept sau chiar alta facultate.

| darrio2007 a răspuns:

Pe langa ce ti-a scris Ioandelasal trebuie sa ai si aptitudini pentru asa ceva.