| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa devii criminalist e nevoie neaparat sa faci Academia de Politie? Am inteles ca poti face si Facultatatea de Psihologie sau Dreptul. Si cam cat ar fi salariul pentru postul asta?

1 răspuns:
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salu Deea!
Depinde ce vrei sa devii in cadrul Facultatii de Pshilogie sunt mai multe sectii, asa ca exista si Pshilologie Criminalistica, dar daca vrei sa fi un Criminalist care sa adune probe de la locul faptei sau Criminalist de Laborator atunci va trebui sa faci facultatea de Drept.In facultatea de Pshilogie ori Facultatea de Drept sunt mai multe Sectii eu de exemplu am o prietena la Drept si dupa ea poate deveni Medic Legist * Psiholog* la Institutul De Medicina Legala adica poate da verdicte daca Infractorii au avut discernamant sau nu. Daca mai am intrebari te rog revino cu o intrebare.
Cu Respect!
Roibu Constantin