| MaRdAr3 a întrebat:

Ca sa platesti o amenda la primarie trebuie sa ai 18 ani sau daca esti minor sa vii cu parintele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa platesti amenda si singur, mergi cu actul de identitate si procesul verbal de contraventie la Trezorerie, CEC Bank sau la oficiul postal.

3 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Amenda nu o platesti nici la Politie nici la Primarie, amenda se plateste ori la CEC ori Administratia financiara ori la Taxe si Impozite. Daca esti major bineinteles.

| AlyLov3 a răspuns:

Da, este adevarat, dar te intreb Cum ai reusit sa ai o amenda? Dar totusi eu stiu ca amenda o platesti politiei sau daca este cu masina direct > Sper ca te-am ajutat big grin

| puffi34 a răspuns:

Pai da asa este daca ai 18 ani p latesti la primarie daca esti minor cu parintele laughing