| Eduaardfwcfsgwbsb a întrebat:

Salut, este adevarat ca daca esti minor amenda de circulatie ti se reduce la jumatate inca o data?
Ex: iei o amenda de 1200 o platesti in 15 zile e 600 si daca esti minor se face 300 este adevarat?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru minori limitele minima si maxima ale amenzilor se reduc la jumatate si vor trebui sa plateasca doar jumatate din minimul astfel redus, daca platesc amenda in maximum 15 zile de la data procesului-verbal de contraventie.