| stanelenica a întrebat:

Ca si caz social ce suma de bani trebuie sa indeplinesti?

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Te referi la ce venit pe familie trebuie sa ai, pentru a primi ajutor social, ori sprijin din partea Primariei?
In caz afirmativ, este necesar sa te informezi la Serviciul de asistenta sociala din cadrul Primariei, in raza careia locuiesti, pentru a-ti preciza si actele ce sunt necesare pentru intocmirea dosarului, in cazul in care te-ai putea incadra in prevederile legale, pentru a primi un asemenea ajutor.
Mult succes si multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

* 173 lei pentru familiile formate din 2 persoane;
* 241 lei pentru familiile formate din 3 persoane;
* 300 lei pentru familiile formate din 4 persoane;
* 356 lei pentru familiile formate din 5 persoane;
* cate 24 lei pentru fiecare alta persoana peste numarul de 5 persoane, care face parte din familie.

In situatia persoanelor singure nivelul lunar al venitului minim garantat este de 96 lei.
http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:BLv0iYqu2zkJ:...clnk&gl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 2009
(1) Nivelul lunar al venitului minim garantat este de:
a) 196 lei pentru familiile formate din 2 persoane
b) 272 lei pentru familiile formate din 3 persoane
c) 339 lei pentru familiile formate din 4 persoane
d) 402 lei pentru familiile formate din 5 persoane
e) cate 27 lei pentru fiecare alta persoana peste numarul de 5 persoane, care face parte din familie, in conditiile prevazute de Legea nr. 416/2001, cu modificarile si completarile ulterioare.
(2) In situatia persoanelor singure nivelul lunar al venitului minim garantat este de 108 lei.
(3) Nivelul venitului minim garantat se indexeaza anual prin hotarare a Guvernului, in raport cu evolutia preturilor de consum.