| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat este amenda pentru agresivitate intre minori? (agresiune usoara?)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o amenda, fapta este infractiunea de lovire sau alte violente.
Fiind minor sub 13 ani nu raspunzi penal, asa ca nu vor fi consecinte penale. In functie de locul unde s-a intamplat agresiunea poti fi sanctionat disciplinar de catre scoala (daca a fost acolo) sau poate fi amendat parintele pentru lipsa de supraveghere.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune varsta ta exacta si o sa-ti dau un raspuns concret.

| Tudoroiu_Alex_2001 a răspuns (pentru Ioandelasal):

| Ioandelasal a răspuns (pentru Tudoroiu_Alex_2001):

Nu este nici o amenda, fapta este infractiunea de lovire sau alte violente.
Fiind minor sub 13 ani nu raspunzi penal, asa ca nu vor fi consecinte penale. In functie de locul unde s-a intamplat agresiunea poti fi sanctionat disciplinar de catre scoala (daca a fost acolo) sau poate fi amendat parintele pentru lipsa de supraveghere.

| SerAdr a răspuns:

La varsta ta te bati? sad