| Bubulinaaa12 a întrebat:

Cand mergi sa iti schimbi buletinul la 18 ani trebuie sa fie si unul dintre parinti cu tine? Mulțumesc

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu esti proprietarul locuintei de domiciliu atunci trebuie sa mergi cu parintele care este proprietar, pentru a semna de luarea in spatiu. Parintele trebui sa aiba actul de proprietate a locuintei, in original si copie si actul de identitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă nu detii o proprietate pe numele tau trebuie sa fie un parinte sa te ia in spatiu

| Zuzu1991 a răspuns:

NU
DAR
ideea e simpla... RAU, trebuie, TREBUIE sa fi luat in colocatie (domiciliu stabil) de cineva (sau sa detii un domiciliu - partament, casa, etc), altfel, conform legilor IMBECILE din tara asta, NU poti sa primesti buletin, PUNCT

da, stiu, bun venit in rrrrominica, unde 2500+ de basarabeni sunt luati in colocatie intr-un apartament de 2 camere din Iasi, ca sa obtina cetatenie romana... NOOOOO SHllllllllllllT!

| Yuoia a răspuns:

"Chiar si la implinirea vârstei de 18 ani, solicitantul trebuie sa se prezinte la Serviciul Buletine insotit de unul dintre parinti."
https://www.desteptarea.ro/......-acestuia/

| nyoentox2002 a răspuns:

Da trebuie sa vii cu unul dintre părinți pentru ca te ia în spațiu gen, ca mai stai la ei si na!

| LaraClarice a răspuns:

Trebuie sa te însoțească proprietarul locuinței la care figurezi ca ai adresa.
Nu neapărat un părinte. Dacă este cazul sa stai în alt parte, de ex la matusa ta, trebuie sa te ia in spațiu.